Brainobrain®

13th National Abacus Competition 7th Feb 2010
Chennai.


BRAINOBRAINfest 2010 Result

 

Please click for Result

ALUVA NEYVELI
AMBATTUR NANGANALLUR
ANNA NAGAR OKALIPURAM - OKA
ARIKERE MICO LYT - ARE PAI LAYOUT - PAI
ARIYALUR PANAMPILLY NAGAR
AVADI PATTABHIRAM
BANASWADI - BSW PERAMBALLUR
BASAWESHWAR NGR - BVN PERAMBUR
BELGAUM 01 - BJM PERUMBAVOOR
BELGAUM 02 - BG2 PONDYCHERRY
BORIVALI (E) PORUR
BSK III STAGE - BSK RACHIUR - RCH
BTM  LAYOUT - BTM RAJAJI NAGAR - RJN
CHANDRA LAYOUT - CHA RAJAJI NAGAR INDUS TOWN - RIT
CHEPAKKAM RAJARAJESWARI NAGAR - RRN
CHOOLAIMEDU RAMANATTUKARA
CHROMPET RASIPURAM
COSMOS CASTLE, Ahmedabad ROYAPURAM
CREATIVE BRAINS SANTOSHPUR
DHARWAD - DHA SEETHAMMADARA
DHYAN SEMBAKKAM
DINDIGUL SHEVAPET
DODDABALLAPUR - DOD SIDDHI ABACUS
GANGAVATHI SREEMOOLANAGARAM
GAURIBIDANUR - GOU START RIGHT
GUBBI - GUB SUBRAMANYA NAGAR - SUB
IRINJALAKUDA SULTHANPALAYA - SUL
JP NGR 7TH PHASE - JP7 T. NAGAR
JP NGR II PHASE - JP2 THIRUVALLUR
KALLAKURICHI THIRUVOTTIYUR
KALYAN NAGAR - KAL THIRUMULLAIVOYAL
KANKURGACHI TRICHY
KARATAGI TRIPLICANE
KRISHNAGIRI TURVEKERE - TVR
KUMBAKONAM UCER - CALICUT
MADIKERI - MER UKKUNAGARAM
MAHADEVPURA - MDP UTTARAHALLI - UTT
MAHALAKSHMI LAYOUT  - MAH VAMA ABACUS
MALLESWARAM - MAL VASTRAPUR
MARATHAHALLI - MRT VIJAYANAGAR - VIJ
MATTIKERE - MAT VILLIVAKKAM
MURUGESHPALYA - MUR VILLUPURAM
NAGARBHAVI - NAG VYASARPADY
NAGERCOIL VYTTILA
NAGPUR WEST SHEVAPET
YELAHANKA NEW TOWN - NYT
 

Chennaifest2010 icon

 

 

 

SIDDHI ABACUS
Champions
1
D.K. NEHA GANDHI T3
2
DEVESH MALAV A1
3
DISHITA MALAV A2
4
A.V.S. ANEESH A2
5
R. LALITH SAI MADHAV A2
6
A. HARSHITH REDDY A3
7
BALAJI SOMANTH KETHA B3
8
B.G. HARISH CHANDRA C1
9
SAPHAL PATRO C3
10
SHIVALIKA SISTA D1
11
S. SAI AKASH D2
12
L. MAHITA NAIDU D2
13
K. RAVIKANTHAVARMA D2
14
D. ABHISHEK D3
15
ROSHAN DASH D3
16
A.K. CHAITANYA  E3
17
S. DHRUTHI F2
18
K.B.S. PRUDHIVI RAJ NAIDU F3
19
P.J. SAYI RAKESH F3
20
D. PRAMOD REDDY H2
21
D.J. JAHNAVI H4
22
M. APUROOP H4
23
T. AKHILESH  I2
24
K. SOWJANYA I3
25
SOUMENDU GUIN Z
26
SHIVNAG SISTA Z

 

Addl. Champions

1.

SAM RAJU A3

 

Gold Toppers
1
SURAPATHI .DIVYASRI T2
2
S. RUTHVIK A1
3
U.S.R.V. SAI PARAYAN A2
4
K. UDAY VEERAJ A3
5
K. SAI SHIRISH A3
6
E. ADARSH DAS B2
7
CVSS ADITYA B2
8
N.V.S. TARUN B3
9
KILLANA SAI SWAROOP B3
10
G. ANANTH B3
11
G. SHRUTHI C2
12
R. SANJANA C3
13
J. SHAJIDHA SHEERIN C3
14
G.L. SAHITI D2
15
AKASH KALANI D3
16
D. LAKSHMAN SAMVITH D3
17
ADHVAITH RAMKUMAR D3
18
PRARTHANA SURANA D3
19
ANUSH VIKRAM SOMANI D3
20
A. PAVAN KALYAN VARMA D3
21
VIVEK DADDALA D3
22
J. JAHNAVI D3
23
KARTHIK AGARWAL D3
24
PAMPANA APARAJITA D4
25
M. MANASA F2
26
M. DEEPAK F2
27
K. VINDHYA VASINI DEVI F2
28
D. AMRUTHA VARSHINI F2
29
HANU SIDDHANTH RAPETI F3
30
K. FALGUNA KUMAR F3
31
K. DIVYA F3
32
AMULYA R. KODUKULA F3
33
B.A. KAMALINI F3
34
P. KRISHNA PRIYA G3
35
P. LOKESHWAR G3
36
AKULA AISHWARYA  H2
37
K. KOUSALYA  H3
38
B. DINESH  I4
39
C. SIVA SURYA KOWSHIK J3
40
C. PHANENDER J4

 

Addl. Gold Topper

1

B. HARICHANDANA H3

 

Silver Topper

1

K. NITYA  F2

2

K. BHAVYA AMALA F4
Top