]

BOB

16th National Abacus Competition 21st November 2010
Chennai.


BRAINOBRAINfest 2010 Result

 

Please click on the Centre name

ALUVA NEYVELI
AMBATTUR OAKALIPURAM
ANNA NAGAR PAI LAYOUT
AREKERE MICO LAYOUT PANAMPILLY NAGAR
ARIYALUR PATTABIRAM
AVADI PERAMBALUR
BANASANKARI PERAMBUR
BANASWADI PERUMBAVOOR
BASAVESHWAR NAGAR PONDICHERRY
BORIVLI RAICHUR
BTM LAYOUT RAJA RAJESHWARI NAGAR
CHAMRAJPET RAJAJI NAGAR - IT
CHANDRA LAYOUT RAJAJI NAGAR VI BLK
CHEPAUK RASIPURAM
CHOOLAIMEDU ROYAPURAM
DHARWAD SALEM SHEVAPET
DHYAN ABACUS CENTRE SALEM WEST SHEVAPET
DINDIGUL SANTOSHPUR
ERNAVOOR SEETHAMMADHARA
GUBBI SELAIYUR
HARISH MUKHERJEE ROAD SEMBAKKAM
IRINJALAKUDA SIDDHI ABACUS
JP NAGAR II PAHSE SREEMOOLANAGARAM
JP NAGAR VII PAHSE START RIGHT CALICUT
KALLAKURICHI SUBRAMANYA NAGAR
KALYAN NAGAR SULTHAN PALAYA
KANKURGACHI T. NAGAR
KESTOPUR T.V.K. NAGAR
KRISHNAGIRI TEGHARIA
KUMBALAM THIRUMULLAIVOYAL
MAHALAKSHMI LAYOUT THIRUVALLUR
MALLESWARAM THIRUVOTTIYUR
MARATHAHALLI TRICHY
MATTERKERE TRIPLICANE
MINJUR TURUVERKERE
MKB NAGAR VYASARPADY UCER CALICUT
MUKKAM UKKUNAGARAM
MURUGESH PALAYA UTTARAHALLI
NAGARBHAVE VAMA ABACUS CENTRE
NAGERCOIL VIJAYA NAGAR
NANGANALLUR VILLIVAKKAM
NEW ALIPUR VILLUPURAM

Photo Gallery

 

 

NEYVELI
Champions

1.

J.RAMPRASATH A2

2.

J.JOHANBENONI RAUL A2

3.

R.PRGATHY A2

4.

R.ARUNKUMAR A3

5.

V.MARAN A3

6.

K.SURENDER A3

7.

A.JANANI C3

8.

C.AASHUTOSH D1

 

Gold Toppers

1.

V.THUSARA A1

2.

S.SUKESH A2

3.

S.DIVYA PRIYA A2

4.

R.DHARSINI A2

5.

V.JAYADEVAN A2

6.

S.AFREEN A2

7.

MARIYAIMMANUVEL A2

8.

S.S.HARISH RAGHAV A2

9.

S.VISHAL A2

10.

R.AKASH A3

11.

B.ARUNPRASAD A3

12.

A.SANDEEP A4

13.

T.THIRUVARASU B2

14.

C.J.PRADEEP B2

15.

G.B.NAVANITHAKRISHNAN B2

16.

T.PRAVEEN KUMAR B3

17.

AKSHAYA RAKSHANA S.M B3

18.

V.K.ABINAYA B3

19.

E.ADHITHYAN B3

20.

L.BUVANESWARI C2

21.

R.NANDITA C2

22.

S.HARINEE C3

23.

S.VIGASINI C3

24.

S.KARTHIKEYAN C3

25.

S.KAAVIYA D2

26.

V.SUBHIKSA D3

27.

R.EZHIL ADITHYAN D3

28.

S.ASWINSURIYA D4

29.

K.SHAHILA D4

30.

K.RISVANA BEGAM D4

31.

G. MUGILAN I3

32.

A.AADITYAN T2

33.

M.MUKESH T2

34.

C.S.DEEKSHAA GAYATHRI T3

 

Silver Toppers

1.

BARATH BALAJI A1

2.

S.K.AADHITHYAN A2

3.

R.VARSHA A2

4.

V.JOTHI A2

5.

B.SURYA A2

6.

T.SRIVARUN A2

7.

B.ARAVINDKUMAR A3

8.

T.DEVADARSHNI A3

9.

R.SURUTHIYA A3

10.

R.T.GUNANITHI A4

11.

J.RAJESH B2

12.

K.SIVARAAM B2

13.

R.AADITHYA NARAYANAN B2

14.

R.NIRMAL B2

15.

S.AVANTHIKA B3

16.

C.J.HARITHA B3

17.

P.BUVANA B3

18.

S.UDAYA B4

19.

D.SANJANA C2

20.

T.THARINI C2

21.

P.NIHAL C3

22.

K.MEENAKSHI C3

23.

K.MUGUNDHAN T1

24.

E.POOJITHKRISHNA T3

25.

T.SARUMATHI T3

26.

R.V.ARVIND Z