BOB

16th National Abacus Competition 21st November 2010
Chennai.


BRAINOBRAINfest 2010 Result

 

Please click on the Centre name

ALUVA NEYVELI
AMBATTUR OAKALIPURAM
ANNA NAGAR PAI LAYOUT
AREKERE MICO LAYOUT PANAMPILLY NAGAR
ARIYALUR PATTABIRAM
AVADI PERAMBALUR
BANASANKARI PERAMBUR
BANASWADI PERUMBAVOOR
BASAVESHWAR NAGAR PONDICHERRY
BORIVLI RAICHUR
BTM LAYOUT RAJA RAJESHWARI NAGAR
CHAMRAJPET RAJAJI NAGAR - IT
CHANDRA LAYOUT RAJAJI NAGAR VI BLK
CHEPAUK RASIPURAM
CHOOLAIMEDU ROYAPURAM
DHARWAD SALEM SHEVAPET
DHYAN ABACUS CENTRE SALEM WEST SHEVAPET
DINDIGUL SANTOSHPUR
ERNAVOOR SEETHAMMADHARA
GUBBI SELAIYUR
HARISH MUKHERJEE ROAD SEMBAKKAM
IRINJALAKUDA SIDDHI ABACUS
JP NAGAR II PAHSE SREEMOOLANAGARAM
JP NAGAR VII PAHSE START RIGHT CALICUT
KALLAKURICHI SUBRAMANYA NAGAR
KALYAN NAGAR SULTHAN PALAYA
KANKURGACHI T. NAGAR
KESTOPUR T.V.K. NAGAR
KRISHNAGIRI TEGHARIA
KUMBALAM THIRUMULLAIVOYAL
MAHALAKSHMI LAYOUT THIRUVALLUR
MALLESWARAM THIRUVOTTIYUR
MARATHAHALLI TRICHY
MATTERKERE TRIPLICANE
MINJUR TURUVERKERE
MKB NAGAR VYASARPADY UCER CALICUT
MUKKAM UKKUNAGARAM
MURUGESH PALAYA UTTARAHALLI
NAGARBHAVE VAMA ABACUS CENTRE
NAGERCOIL VIJAYA NAGAR
NANGANALLUR VILLIVAKKAM
NEW ALIPUR VILLUPURAM

Photo Gallery

 

 

START RIGHT CALICUT
Champions

1.

ANU FATHIMA T.N B1

2.

RISHI SABOO C1

3.

SARAH MARIYAM D2

4.

THREERTHA V.S D2

5.

SIMRAN .M D3

6.

KARTHIK SUMULDAS G3

 

Gold Toppers

1.

YAYATHI A1

2.

ATUL JAYESH A1

3.

LAMYA FATIN A1

4.

ARUNIMA SAJITH A1

5.

EMIL ROSE JOY A2

6.

AISHWARYA .V A2

7.

SWATHI SHINOY A2

8.

PRANAV  A2

9.

MEENAKSHI .S A2

10.

S.P TEJUS A2

11.

AKSHAY SANIL A2

12.

KRISHNA PRIYA A2

13.

VINAYAK .A A3

14.

SAURAV P. UPRIAC B2

15.

ADITHYA DCIRGA .M D2

16.

AMSHUMAN SASHI D2

17.

BHAVNA RAJ D2

18.

DHRUV AJITH D2

19.

NANDANA NEBHU D2

20.

GOURI RAJAN E2

21.

PRANAY SABOO E2

22.

PRANAV SABOO E2

23.

ARUNDHATI NIRMAL E2

24.

DHRUV PREMJITH E3

25.

SIDDHARTH P. CYRIAC E3

26.

RISHIKESH .P E4

27.

LAKSHMI H. KUMAR G2

28.

GOURAV GOPAL G2

29.

SAI KRISHNA G2

30.

ZIYA AYSHA G2

31.

PARVATHY S. NAMBIAR H3

32.

ANAMIKA .C I3

33.

LAKSHMI HARIKRISHNAN T2

 

Silver Toppers

1.

AKASH VISHWANATH A2

2.

KHADIJA FEROZ A2

3.

JANFISHAL A2

4.

VEDVIDH S. KUMAR A2

5.

SOUPARNIKA .R A2

6.

VAISHNAV .A A3

7.

HARSH PREMJITH B2

8.

VISMAYA .B D2

9.

FATHIMA HANNAH D2

10.

SMERA D2

11.

JAHNAVI N. RAJESH D2

12.

MEDHAVJ SABOO E3

13.

KISHEN HARI KUMAR G2

14.

LAKSHRAJ SINGH RAO G2

15.

SWASTHIK PRANAV G3

16.

ADHIYA T.N I3