Brainobrain®

15th National Abacus Competition 14th November 2010
New Delhi.

Brainobrainfest New Delhi - Nov 2010
BRAINOBRAINfest 2010 Result

 

Please click on the Centre name

AGRA CANTT PASCHIM VIHAR-II
ANAND NIKETAN PATPARGANJ
ARYA NAGAR, KANPUR PITAMPURA
BRS NAGAR, LUDHIANA RAJNAGAR, GZB
CHIRANJIVI VIHAR, GHAZIABAD RAJOURI GARDEN
COSMOS CASTLE, AHMEDABAD ROHINI
CREATIVE ARTS, CHANDIGARH SAFDARJUNG ENCLAVE
CREATIVE ARTS, PUNCHKULA SAKET
C-SCHEME, JAIPUR SANJAY NAGAR, GZB
DILSHAD GARDEN SARDARNAGAR
DIVINE VATIKA, KARNAL SEC-7, DWARKA
DLF-II GURGAON SEC-10, DWARKA
GHUMAR MANDI, LUDHIANA SEC-41, NOIDA
GOLE MARKET SEC-52, NOIDA
HALDWANI SEC-55, NOIDA
HARJINDER NAGAR SEC-62, NOIDA
INDIRAPURAM, GZB SEC-13, KARNAL
JALANDHAR SEC-14, GURGAON
JANAKPURI-I SEC-17B, GURGAON
JANAKPURI-II SEC-4, GURGAON
JANGPURA SEC-7, CHANDIGARH
KAMLA NAGAR, AGRA SHAHGANJ, AGRA
KHANDARI, AGRA SHIMLA
KOTLA SHIVALIK
LAJPAT NAGAR SONIPAT
LAXMI NAGAR SOUTH CITY-I, GURGAON
MAYUR VIHAR SOUTH CITY-II, GURGAON
MEERUT SUNDERNAGAR, LUDHIANA
MODEL TOWN, DELHI SUSHANT LOK, GURGAON
MODEL TOWN, PANIPAT UPPAL SOUTH END, GURGAON
MORADABAD VASANT KUNJ
MURADNAGAR VASANT VIHAR
OHBC, PANIPAT VIGYAN VIHAR
PALAM VIHAR VIJAY NAGAR, AGRA
PASCHIM VIHAR-I VIKASPURI

 

 

 

ARYA NAGAR, KANPUR
Champions

1.

MOKSHA AGARWAL  E2

2.

HARSHIT JAIN E2

3.

AKSHAY KUMAR GUPTA E3

4.

DEVESH SHUKLA E3

5.

RAHUL BHATIA E3

6.

AYUSH SRIVASTAVA E3

7.

YASHRAJ DHANUKA E4

8.

SURABHI MEHROTRA E4

9.

PULKIT LAHOTI G2

10.

RITIKA KESWANI G3

11.

SEJAL AGARWAL  H2

12.

ANUBHAV SRIVASTAV H3

13.

AYUSHI GUPTA H4

14.

RISHABH SINGH I3

15.

AMAN BHARGAVA I4

16.

RAGHAV GARG I4

17.

CHAITYA JAIN J2

18.

AKASH GUPTA J2

19.

AMAN JAIN J3

20.

RIDHIMAN AGARWAL J3

21.

ADIT GUPTA J3

22.

KARTIKEYA GUPTA  J3

23.

SUYASH MALHOTRA J3

24.

ABHINAV GUPTA J4

25.

MUDIT AGARWAL Z

 

Gold Toppers

1.

MEHUL RASTOGI E2

2.

RAGHVENDRA MISRA E2

3.

SEJAL BHUTANI E2

4.

ARIHANT PRATAP SINGH E2 

5.

PRAKHAR SHIKLA E3

6.

PALAK DUBEY E3

7.

MANVINDER ARORA E3

8.

HRITVIK ARJUN MEHROTRA E4

9.

YAJWIN DAGA G2

10.

PARTH JAIN H2

11.

DIVYANSH RASTOGI H2

12.

DEVANSH AGARWAL H3

13.

UDDHAV DUBEY H3

14.

HARSHIT BHARGAVA I4

15.

VAIBHAV KUMAR Z

 

Silver Toppers

1.

SAHIL TIWARI E3

2.

RACHIT BHARGAVA I3

3.

AMBUJ GUPTA J2

4.

MAHIP AGARWAL J3
Top