Brainobrain®

15th National Abacus Competition 14th November 2010
New Delhi.

Brainobrainfest New Delhi - Nov 2010


BRAINOBRAINfest 2010 Result

 

Please click on the Centre name

AGRA CANTT PASCHIM VIHAR-II
ANAND NIKETAN PATPARGANJ
ARYA NAGAR, KANPUR PITAMPURA
BRS NAGAR, LUDHIANA RAJNAGAR, GZB
CHIRANJIVI VIHAR, GHAZIABAD RAJOURI GARDEN
COSMOS CASTLE, AHMEDABAD ROHINI
CREATIVE ARTS, CHANDIGARH SAFDARJUNG ENCLAVE
CREATIVE ARTS, PUNCHKULA SAKET
C-SCHEME, JAIPUR SANJAY NAGAR, GZB
DILSHAD GARDEN SARDARNAGAR
DIVINE VATIKA, KARNAL SEC-7, DWARKA
DLF-II GURGAON SEC-10, DWARKA
GHUMAR MANDI, LUDHIANA SEC-41, NOIDA
GOLE MARKET SEC-52, NOIDA
HALDWANI SEC-55, NOIDA
HARJINDER NAGAR SEC-62, NOIDA
INDIRAPURAM, GZB SEC-13, KARNAL
JALANDHAR SEC-14, GURGAON
JANAKPURI-I SEC-17B, GURGAON
JANAKPURI-II SEC-4, GURGAON
JANGPURA SEC-7, CHANDIGARH
KAMLA NAGAR, AGRA SHAHGANJ, AGRA
KHANDARI, AGRA SHIMLA
KOTLA SHIVALIK
LAJPAT NAGAR SONIPAT
LAXMI NAGAR SOUTH CITY-I, GURGAON
MAYUR VIHAR SOUTH CITY-II, GURGAON
MEERUT SUNDERNAGAR, LUDHIANA
MODEL TOWN, DELHI SUSHANT LOK, GURGAON
MODEL TOWN, PANIPAT UPPAL SOUTH END, GURGAON
MORADABAD VASANT KUNJ
MURADNAGAR VASANT VIHAR
OHBC, PANIPAT VIGYAN VIHAR
PALAM VIHAR VIJAY NAGAR, AGRA
PASCHIM VIHAR-I VIKASPURI

 

SOUTH CITY - I, GURGAON
Champions

1.

ABHIMANYU GULIA E3

2.

L.SHRUTI G2

3.

ANMOL MAHAJAN G2

4.

VICTOR BANERJEE G2

5.

HIMADRI MUKHERJEE G3

6.

AYUSHEE THUKRAL G4

7.

MANSI MOHAN H3

 

 

Gold Toppers

1.

SHIVAM CHANANA E2

2.

HARSHITA KHANDUJA E2

3.

ANANYA DHANUKA E2

4.

SIDDHARTH RANA E3

5.

SHREYAS GOENKA E3

6.

TALVEEN KAUR SAHOTA E3

7.

PARTH SINDHU E3

8.

MANSHA KHANDELWAL E3

9.

PREKSHI GULIA E4

10.

SAHIL MANCHANDA F2

11.

SHRUTI MAKHIJA F2

12.

SAMRIDDHI AGARWAL F2

13.

SANKET AGARWAL F2

14.

ISHITA KIRTI F3

15.

CHIRAG AGRAWAL G2

16.

ANSH SINGHAL G2

17.

SHIVASTU KARTIK G2

18.

IKSHITA KHATTER G2

19.

YAJAT DHAWAN G2

20.

AUMBHRIN S. MUKHOPADHYAY G2

21.

AYUSH DAS G3

22.

VIDIT GUPTA G3

23.

AKSHAT JAIN G3

24.

VISHRUT DWIVEDI H3

25.

SHREYASI SIRIAR H4

26.

PARTH PARASHAR H4

27.

RITVIK CHAWLA I2

28.

DIVYANSH SHARMA I2

29.

LAKSHAV SAHNI I4

30.

SUKRITI J3

31.

RAJ AGARWAL Z

 

 

Silver Toppers

1.

MAHESH MADHAVAN E2

2.

NAMAN SAHNI E2

3.

RACHIT MANCHANDA E3

4.

GAURANSH SRIVASTAVA F2

5.

ANSHULA HANDA F2

6.

SURYANSHI ADVANI F2

7.

SANAT AGARWAL G2

8.

ARKRISHMAN GHOSH G2

9.

ARYAN SINGH G3

10.

GAUTAM SHARDA H2

11.

DHVAJ GUPTA I2

12.

SHWETA TANWAR I2

13.

ANANYA ARORA I2

14.

ATUL WADHWA I2

15.

PRIYAALI KANTI I2

16.

MEDHA BALUNI I3

17.

PRANSHI PANT I3

18.

TUSHAR KHANDURI Z

19.

ASHVAT BANSAL Z
Top