Brainobrain®

15th National Abacus Competition 14th November 2010
New Delhi.

Brainobrainfest New Delhi - Nov 2010


BRAINOBRAINfest 2010 Result

 

Please click on the Centre name

AGRA CANTT PASCHIM VIHAR-II
ANAND NIKETAN PATPARGANJ
ARYA NAGAR, KANPUR PITAMPURA
BRS NAGAR, LUDHIANA RAJNAGAR, GZB
CHIRANJIVI VIHAR, GHAZIABAD RAJOURI GARDEN
COSMOS CASTLE, AHMEDABAD ROHINI
CREATIVE ARTS, CHANDIGARH SAFDARJUNG ENCLAVE
CREATIVE ARTS, PUNCHKULA SAKET
C-SCHEME, JAIPUR SANJAY NAGAR, GZB
DILSHAD GARDEN SARDARNAGAR
DIVINE VATIKA, KARNAL SEC-7, DWARKA
DLF-II GURGAON SEC-10, DWARKA
GHUMAR MANDI, LUDHIANA SEC-41, NOIDA
GOLE MARKET SEC-52, NOIDA
HALDWANI SEC-55, NOIDA
HARJINDER NAGAR SEC-62, NOIDA
INDIRAPURAM, GZB SEC-13, KARNAL
JALANDHAR SEC-14, GURGAON
JANAKPURI-I SEC-17B, GURGAON
JANAKPURI-II SEC-4, GURGAON
JANGPURA SEC-7, CHANDIGARH
KAMLA NAGAR, AGRA SHAHGANJ, AGRA
KHANDARI, AGRA SHIMLA
KOTLA SHIVALIK
LAJPAT NAGAR SONIPAT
LAXMI NAGAR SOUTH CITY-I, GURGAON
MAYUR VIHAR SOUTH CITY-II, GURGAON
MEERUT SUNDERNAGAR, LUDHIANA
MODEL TOWN, DELHI SUSHANT LOK, GURGAON
MODEL TOWN, PANIPAT UPPAL SOUTH END, GURGAON
MORADABAD VASANT KUNJ
MURADNAGAR VASANT VIHAR
OHBC, PANIPAT VIGYAN VIHAR
PALAM VIHAR VIJAY NAGAR, AGRA
PASCHIM VIHAR-I VIKASPURI

 

 

 

 

VIJAY NAGAR AGRA
Champions

1.

YASH KUMAR JAIN E3

2.

SARTHAK JAIN E3

3.

VAIBHAV MITTAL F2

4.

OM ADITYA PALIWAL F3

5.

UTKARSH AGARWAL G2

6.

SAMARTH AGARWAL G2

7.

YASHI GOYAL G3

8.

ANIRUDH KATARA G3

9.

KUNAL AGARWAL I3

10.

PRANJAL PAROLIA I3

11.

ANANYA AGARWAL J4

 

Gold Toppers

1.

AASHI JAIN E2

2.

SHIVANSH GUPTA E2

3.

SHREYA BANSAL E2

4.

YASH KESHWANI E2

5.

AKSH JAIN F2

6.

MAITRI PACHORI F2

7.

KUHOO - GOYAL F2

8.

VRINDA MITTAL F3

9.

MUDIT BAJAJ F4

10.

SHUBH AGARWAL G2

11.

KRITIKA JAIN G2

12.

YASH SINDHWANI G3

13.

JAHNVI AGARWAL G3

14.

VARTIKA KATARA G3

15.

KANIK TILWANI I2

 

Silver Toppers

1.

ANUSHKA AGARWAL E2

2.

KUSH AGARWAL G3

3.

SHRUTI JAIN G4

4.

TEENA LALWANI I3

5.

AMAN AGARWAL I4
Top