Brainobrain®

19th Regional Abacus Competition 21st March 2010
Gurgaon.


BRAINOBRAINfest 2010 Result

 

Please click for Result

DLF-II SOUTH CITY-I
SEC-14 SOUTH CITY-II
SEC-4 SUSHANT LOK
SEC-17B UPPAL SOUTH END

Brainobrain Photo gallery

 

SOUTH CITY-I
Champions

1.

ADYA BHARGAVA A1

2.

TANMAY  SINGLA A1

3.

ANUSHKA  MAJUMDAR A2

4.

SHEETAL  VAISH A2

5.

RITWIK  DATTA CHOUDHARY B1

6.

HARSHITA B1

7.

CHETNA  AGARWAL B2

8.

MUSKAAN  MATHUR B2

9.

PULKIT  AGARWAL B2

10.

SAHKET AGARWAL D1

11.

MAHESH D1

12.

ANSH GUJRAL D1

13.

HIMADRI MUKHERJEE D2

14.

AYUSHEE THUKRAL D2

15.

AYUSH DAS D2

16.

L. SHRUTI E1

17.

ANSH SINGHAL E1

18.

ANMOL MAHAJAN E2

19.

CHIRAG AGARWAL E2

20.

ISHAN MATHUR F2

21.

RITWIK CHAWLA G1

22.

MEDHA BALUNI G2

23.

DHRUV GUPTA G3

24.

LAKSHAY SAHNI G3

25.

SUKRITI SRIVASTAVA H2

26.

AMSHUMANN SINGH H3

27.

TUSHAR KHANDURI  J2

28.

PRANJAL MAHAJAN J2

29.

RAJ AGARWAL Z

30.

DHRUV ARORA Z

 

Gold Toppers

1.

SUYASH T1

2.

RUHANI A1

3.

UDYAT  JAIN A1

4.

TANYA  DOSAJ A2

5.

MADHAV  MOHAN A2

6.

DIVYANSHU  RANJAN A2

7.

SIMRAN  JAIN A2

8.

SWAPNIL  BANSAL A2

9.

RIVUL  RAGHUYAL A2

10.

SIMRAN  DHILLON A2

11.

UTSAV  SINGAL A2

12.

VASUDHA  SINGLA A2

13.

UDBHAV  GOYAL B1

14.

RACHEL B1

15.

ARSH  MITTAL B2

16.

MANSI  SINGH B2

17.

SHUBHAM  SINGH B2

18.

AKSHAT B2

19.

SHREYAS  GOENKA B2

20.

SHIVAM C1

21.

SIDDARTH RANA C2

22.

ABHIMANYU C2

23.

PARTH SINDHU C2

24.

NAIMAN  SAHNI C2

25.

RACHIT  MANCHANDA C2

26.

ANISHA  DEWAN C2

27.

RIYA  SHANKAR C2

28.

PREKSHI  GULIA C3

29.

SAHIL MANCHANDA D1

30.

SWASTIK D1

31.

VICTOR BANERJEE D2

32.

SHRUTI MAKHIJA D2

33.

SAMRIDHI AGARWAL D2

34.

LOPA  MUDRA D2

35.

VIDIT GUPTA D2

36.

VAIBHAV GUPTA D3

37.

IKSHITA E1

38.

SANAT AGRAWAL E1

39.

PRAVAT E1

40.

GURUMEHAR SINGH GULATI E1

41.

AUMBHRIN SAMRAT E1

42.

HIMESH ROHATGI E2

43.

ISHITA KIRTI E2

44.

ARYAN SINGH E2

45.

MANSI MOHAN F2

46.

PARTHI PARASHAR F2

47.

VISHRUT DWIVEDI F2

48.

ARYAN MALHOTRA G1

49.

SALONI GUPTA G2

50.

THARAN SAHNI G2

51.

ISHA GUPTA G2

52.

ROHAN KAUL H2

53.

RABIYA GUPTA H2

54.

ASHVAT BANSAL J2

55.

YASHASWI SHARMA J2

56.

SPARSH AILAWADI J2

57.

MUSKAN ANAND Z

58.

SANKALP MAHAPATRA Z

59.

HARDIK KUMAR Z

 

Silver Toppers

1.

KARTIKE A1

2.

AKSHITA  SHARMA A1

3.

YUVARAJ  GRANDHI A1

4.

ADITYA A2

5.

JAGRIT  NANDRA JOG B1

6.

AGRIM  BEHL B1

7.

SANCHI  TREHAN B1

8.

DEV  KUMAR B1

9.

SRISHTI B1

10.

ADITYA  ANAND B1

11.

RIJUL  SATTI B1

12.

NIKITA  GARG B2

13.

PARTH  PAHUJA B2

14.

RIDDHI  SATTI B2

15.

MUSKAN  ARORA B2

16.

KUSUM B2

17.

AISHANI  BISWAS B2

18.

PRIYAKSHI  NANDRAJOG B3

19.

SAHER KALRA C2

20.

AVIRAL  SRIVASTAVA C2

21.

MANSHA  KHANDELWAL C2

22.

AKSHAYA RANA C2

23.

ANSHULA HANDA D1

24.

SHIVYAAN  LAKHINA  D2

25.

ARPIT VRAICH D2

26.

DHRUV NAIR D2

27.

ADHAY SINGH VRAICH D3

28.

ARKISHMAN GHOSH E1

29.

MAYUKH JOSHI E1

30.

SHREYA DAS GUPTA E2

31.

SALONI SONI G1

32.

DIVYANSH SHARMA G1

33.

PRIYALI KANTI G2

34.

ARINJAY KAPUR G2

35.

SHWETA TANWAR G2

36.

DHVAJ GUPTA G2

37.

YAJAT GULIA H2

38.

ABHYA ANAND H2

39.

RADHIKA SARIN H2

40.

KSHITIJ SINGH H2

41.

SAIKRISHNAN MADHAVAN J2

42.

MRIDUL KHURANA J2

43.

SHREEYA J2

44.

PRATIK MISTALA J2

45.

AARUSHI SEHGAL J2
Top