BOB

26th Regional Abacus Competition 31st July 2011
Cochin.

BOB-photogalary

BRAINOBRAINfest 2011 Result

 

Please click on the Centre name

ALUVA

MARADU

ANGAMALY

NAGERCOIL

ABU DHABI - UAE

PALLURUTHY

ABU SHAGARA, SHARJAH - UAE

PANAMPILLY NAGAR

CHERTHALA

PERUMBAVOOR

GHUSAIS, DUBAI - UAE

PIRAVOM

IRINJALAKUDA

SREEMOOLANAGARAM

KALOOR

START RIGHT - CALICUT

KARAMA, UAE - DUBAI

THALAYOLAPARAMBU

KARUNAGAPPALLY

TRIVANDRUM

KATHRIKADAVU

UCER - CALICUT

KOTTAYAM

VYTTILA

KUMBALAM

ZAMBIA

 

 

 

 

 

 

PANAMPILLY NAGAR

Champions

1.

RHEVA FRANCIS A1

2.

ARYAKI  A1

3.

ALAN CHACKO ROY A2

4.

SANGHAMITHRA M B2

5.

STEVE SANTHOSH C2

6.

IDHAANT BISHT C2

7.

PRANAV JYOTHI C2

8.

NITHIN ABRAHAM JACOB C3

9.

HARIKRISHNAN G E3

10.

ANJALI P.A G4

11.

DAKSHA GUPTA H3

12.

BHADRA MAHESH T1

13.

PAVITHRA K.S T1

14.

GAUTHAM S. MENON T2

15.

NIVEDITHA RAMESH C3

16.

MOHAMMAD FARAAZ C4

17.

AMAN RAJN SHAIKH D1

18.

DHRUV R PISHARODY D2

19.

RAHUL R. NAIR E3

 

 

Addl. Champion

1.

DHANUS RATNAM .T D2

 

 

Gold Toppers

1.

NAVYA SHARMA A2

2.

RYAN XAVIRE GEARGE B1

3.

PRATHAMESH J MULIK C2

4.

AVINASH V. KISHEN C2

5.

JAGANNATHAN KRISHNAN C2

6.

UNNIMAYA .V C2

7.

JOEL ALEXANDER .Z C2

8.

HARI MENON D2

9.

NIKITA THOMAS D3

10.

RENITA ANIL G3

11.

MICHELLE S XAVCER A1

12.

SANJAY KRISHNA P A1

13.

ETHAN LUKE D'COUTO A2

14.

KEVIN THOMAS BENOY C2

15.

DEVANGINI PAUL C3

16.

ADITI J MULIK C4

17.

ARJUN VINOD D2

18.

VARSHA VARGHESE D3

19.

JOANNE ELIZABETH ROSHIN E2

20.

ANSHUL RANA F2

21.

ADARSH P F4

22.

KALYANI ANOOP T1

23.

TEJASVI RAMESH T1

24.

ARYAN BISHNOI T2

 

 

Silver Toppers

1.

ARUNDHATHI M.A A2

2.

AARON ROY A2

3.

ANNA AANN PAUL B2

4.

SUBIN VERGHESE C2

5.

SHRHTH S. PRASAD C2

6.

CHRISTINA MARIAM DAS C3

7.

MOHAMMED AMMAAR IRSHAD C3

8.

VINEETH VALSAN D4

9.

RISHABH RATNAM E2

10.

MICHAEL JANA LOVAL A1

11.

RITHU RAJEEV A1

12.

AAYUSHI CHAUHAN A1

13.

JONATHAN JACOB JOSE B2

14.

ESTHER ANN ABRAHAM C3

15.

PARVATHY MENON D2

16.

KARUN KRISHNAN F3

17.

MALAVIKA C. RAJESH C2

18.

MARIA ANGELEENA SHAISU F3

 

 

Addl. Silver Toppers

1.

GOURI RAMESH G4

2.

ISHA R MOHAN F2

3.

NIMISH BISHNOI F4